Červen 2011


Jack russel teriér

11. června 2011 v 18:37 Psí encyklopedie
Jack russel teriér je velmi odvážný a nebojácný pes. Je živý a přátelský. Srst může být drsná a hladká, zbarvení je bílé s černými, tříslovými až hnědými, citronovými nebo trikolorními znaky. Srst je odolná nepřízni počasí. Jack russel teriér má silné zuby. Oči má ve tvaru mandle a uši zavěšené a pohyblivé. Jack russel teriér byl vyšlechtěn v Anglii Johnem Russelem. Jack russel se využivá jako hubič hlodavců.

Název: Jack russel teriér
Původ: Anglie
FCI: Teriéři
Vztahy: ke zvířatům: Jack russel byl využíván na hubení krys takže nevychází s hlodavci. S ostatními ANO
k dětem: Dobrý

POZNÁMKA: Je náročný na výchovu a na pohyb


Čivava a doga

11. června 2011 v 18:11
No, co říct: chudák čivava.
TOTO JE ZČÁSTI UPRAVENÉ POČÍTAČEM TAKŽE ČIVAVU NIKDO NESEŽRAL :)


Dogfrisbee

11. června 2011 v 15:41 Psí sporty
Znáte frisbee? Pokud ne je to něco jako plastový létající talíř určený pro hry. Ale není jen pro lidi!

Otcem Dog Frisbee je Američan Alex Stein, který si 4. července 1971 pořídil whippeta a pojmenoval ho podle jeho popelavé barvy Ashley (ash - popel). Jako zkušený hráč frisbee si brzy všimnul, že i on je talířem okouzlen a skáče pro něj až do výšky devět stop.
Rozhodujicí byl ale 5. srpen 1974, kdy se v Los Angeles hrálo baseballové utkání mezi Dodgers a Reds. Během přestávky vtrhnul Alex s Ashleym na hřiště a před zaplněnými ochozy začali hrát frisbee. Ashley uchvátil tisíce diváků svojí rychlostí a výskoky, při kterých chytal talíř. Středopolař Jimmy Wynn z domácího týmu se dokonce nechal slyšet, že ten pes by byl leší než on. Zpočátku ochranka stadionu nezakročila, teprve když Alex po osmi minutách show ukončil a zamířil k východu, byl zatčen. Ashley ho nemohl následovat a v chumlu lidí se ztratil. Následující 3 dny bloudil po okolí, než si ho na Long Beach všimla jedna rodina, která se ho ujala. Získat Ashleyho zpět se Alexovi podařilo díky oznámení v televizi a rozhlase a šťastný pes skákal na uvítanou do výšky šesti stop. Smutná zůstala jen rodina, která Ashleyho našla a jejich pudl, který si již na nového kamaráda zvykl...
Alex s Ashleym se stali doslova přes noc slavní. Byli hosty mnoha televizních show, objevili se na titulních stranách časopisů a Ashley dokonce hrál hlavní roli v dokumentu, který získal nominaci na Oscara... Kromě toho vyhrál třikrát Mistrovství světa v Dog Frisbee a jméno po něm nese nejprestižnější podnik tohoto sportu - The Ahsley Whippet Invitational.

Zdroj: Wikipedie
Co je to agility???

11. června 2011 v 15:33 Agility
AGILITY

Jestli znáte koňský parkur - na vyhrazeném prostoru jsou umístěny skokové překážky, které jezdec s koněm absolvuje v předem určeném pořadí.
Z tohoto kolem roku 1978 v Anglii vznikl pro psy sport zvaný agility.
Na rozdíl od koní mají psi kromě klasických skokových překážek v parkuru zařazen kladinu,slalom,houpačku, šikmou stěnu , skok daleký, proskokový kruh, pevný a látkový tunel.
Pes nemá vodítko ani obojek a psovod jej ovládá slovními povely, vlastním ukazoáním a svým pohybem.Trať mívá 12 až 20 překážek a záleží na rozhodčím , jakým způsobem celý parkur postaví.


Lovečtí psi

11. června 2011 v 15:19 Ostatní
Tady je malá fotoreportáž o loveckých psech:MYSLIVEC BEZ PSA JE JEN POLOVIČNÍM MYSLIVCEM!

Světová výstava jezevčíků

11. června 2011 v 12:26 Výstavy
KDY? 18.-19.6.2011
KDE? Výstavní areál Praha 9 Letn'any

SOBOTA 18.6.2011 Klubová výstava jezevčíků KCHJ
NEDĚLE 19.6.2011 Světová výstava jezevčíků WUT 2011Psí video

11. června 2011 v 11:22 Ostatní
NO COMENT.....

VIDEO-NĚMECKÝ OVČÁK

10. června 2011 v 21:09 Videa
Tady je video o Německém ovčákovi.
PES JE NEJLEPŠÍ PŘÍTEL ČLOVĚKA
www.cenda-dogs.blog.cz