Říjen 2011

Zachraňte zvířata

30. října 2011 v 10:42 Ostatní
Pes je zvíře a proti člověku se nemůže bráni. Pes ale není věc.

TADY je petice proti zabíjení psů v Rumunsku
a TADY je petice proti týrání zvířat.


PES JE NEJLEPŠÍ PŘÍTEL ČLOVĚKA ALE TEĎ POTŘEBUJE VÁS ABY JSTE NEJLEPŠÍMU PŘÍTELI POMOHLI!

Irský setr

29. října 2011 v 14:16 Psí encyklopedie
Irský setr je inteligentní, trochu svéhlavý, ale přesto dobře cvičitelný pes. Z hlediska myslivosti je ovšem výcvik trochu náročnější než u ostatních loveckých psů, proto není mezi myslivci tak rozšířen. Přesto je to vynikající lovecký pes s dobrým nosem, výbornou pracovní způsobilostí, vytrvalostí, temperamentem a neutuchající ochotou k práci. Mezi majiteli je oblíbený také pro svoji hravost, přítulnost, laskavost a oddanost. Není agresivní, naopak je mírný, kamarádský a spolehlivý.Tohoto loveckého krasavce by mohlo charakterizovat jediné slovo: elegance. Je to středně velký pes s váhou 20 až 25 kg a výškou asi 60 cm v kohoutku. Má dlouhou hladkou srst bez kadeří, vyvážené tělo s úzkou lebkou, dlouhým krkem, hlubokou hrudí a svalnatými bedry. Středně dlouhý ocas nosí v úrovni hřbetu nebo níže. Tento pes se pohybuje volně s majestátně vzpřímenou hlavou a v porovnání s ostatními setry působí štíhlejším a ladnějším dojmem. V průměru se dožívá asi 13 let.

Název: Irský setr
Původ: Irsko
FCI: Ohaři
Vztahy: Dobré


Československý vlčák

29. října 2011 v 14:07 Psí encyklopedie
Československý vlčák je velmi temperamentní, vytrvalý a aktivní pes milující pohyb. Je odvážný, neohrožený a po svém původci vlkovi si uchoval nejen bystré smysly, skvělý orientační smysl a výborný čich, ale také sklon k nedůvěřivosti. Československý vlčák je přizpůsoben k životu ve všech povětrnostních podmínkách, nevadí mu horko, zima ani vlhko. Je proto vhodnější ho chovat venku, nejlépe s velkým výběhem. Svému páníčkovi je československý vlčák bezmezně oddaný, je učenlivý, ale výchova vyžaduje zkušenosti a trpělivost. Téměř neštěká, projevuje se vytím, případně kňučením.
Československý je středně velký až velký pes, který stavbou těla, barvou i osrstěním nezapře svůj vlčí původ. Má také typickou pružnou chůzi vlka. V kohoutku měří více než 65 cm, fena asi 60 cm, váží kolem 25 kg. Československý vlčák má souměrnou hlavu s podlouhlým čenichem, suchou tlamou a s typickýma úzkýma vlčíma očima jantarové barvy. Jeho čelisti jsou silné, zuby dobře vyvinuté, nůžkový skus. Uši mají trojúhelníkovitý tvar a jsou tenké a vzpřímené. Krk je suchý a dobře osvalený, pes musí bez námahy dosáhnout čenichem na zem. Tělo má obdélníkový tvar s pevnou konstitucí, dobře osvalený. Hrudník je souměrný a prostorný, břicho je pevné, vtažené, slabiny má lehce vpadlé. Končetiny jsou rovné a pevné, ocas svěšený, při vzrušení jej vztyčí srpovitě nahoru. Je pro něj typický lehký klus. Srst má rovnou a uzavřenou, barvu může mít žlutošedou nebo stříbrošedou, typická je pro něj světlá maska na hlavě, krku a hrudi. Na zimu mu narůstá mohutná podsada

Název: Československý vlčák
Původ: Československá republika
FCI: Ovčáci a honáčtí psi
Vztahy: K dětem dobrý, ke zvířatům dobrý


Anglický setr

29. října 2011 v 10:13 Psí encyklopedie
Je to pes vhodný do rodiny a k dětem. Dá se snadno vycvičit a je ze všech setrů nejklidnější a nejméně komplikovaný. Je to klasický hlídač, který často a rád štěká. Je ale zároveň potvrzením pravidla, že pes, který štěká, nekouše. Anglický setr je lovecký pes, a proto překypuje množstvím energie a elánu. Rád běhá a aportuje a ve všem, co dělá, je vytrvalý a houževnatý. Nesnáší nudu, proto musí být stále něčím zabavován. Je přirozeně inteligentní a rychle získá dobré i špatné návyky. Má ušlechtilou povahu a je jakýmsi psím šlechticem.
Tento pes je považován za nejkrásnějšího loveckého psa. Je aristokraticky elegantní, perfektně rostlý pes s ladnými liniemi. Je to středně velký pes s průměrnou výškou v kohoutku 61 až 68 cm a váhou 25 až 30 kg. Má dlouhou, vysoko nesenou hlavu se zřetelným přechodem čela do čumáku. Morda je hluboká a hranatá se silnými čelistmi a nůžkovým skusem. Má inteligentní hnědé oči a nízko nasazené, středně dlouhé uši, které přiléhají k hlavě. Krk je dlouhý a svalnatý, trup dlouhý s krátkou zádí. Má hluboký hrudník s klenutými žebry. Ocas je středně dlouhý, nesený v linii hřbetu. Končetiny má Anglický setr silné a svalnaté s dobře formovanými tlapami. Srst je dlouhá, hedvábná, místy rovná nebo zvlněná, tvořící tzv. praporce. Může být buď dvoubarevný, nebo tříbarevný s jemnými přechody mezi skvrnami. Průměrně se dožívá 14 let.

Název: Anglický setr
Původ: Anglie
FCI: Ohaři
Vztahy: Dobré


Barevné varianty plemene: Kavalír King Charles Španěl

28. října 2011 v 9:05 Ostatní
Black and Tan (BT) - Černá s pálením.
Blenheim (BH) - Bílá se sytě kaštanovými znaky
Ruby (RU) - Celkové, sytě kaštanové
Trikolor (TR) - Tříbarevná

Kavalír king charles španěl

28. října 2011 v 9:02 Psí encyklopedie
Tento malý španěl je především psem společenským, ale díky svým schopnostem a vlastnostem se hodí téměř pro každého. Kavalír king Charles španěl má velmi poddajnou, tvárnou a přátelskou povahu, je přítulný, milý a oddaný. Velmi přilne ke svému pánovi a rodině, je trpělivý a shovívavý k dětem. S jeho výchovou nebývají žádné problémy. Jeho zvyk žít ve smečce mu dnes vyplňuje rodina, se kterou je rád v úzkém kontaktu. Jako výborný sportovec zvládne i dlouhé výlety a agility. Je to přátelský pes bez sklonu k agresivitě.Kavalír king Charles španěl má mezi ušima téměř plochou lebku. Velké, kulaté, tmavé oči nejsou příliš vystouplé, čenich je relativně dlouhý a směrem ke špičce se zužuje. Horní pysk lehce přesahuje přes spodní. Silné čelisti mají pravidelný a kompletní chrup, skus je nůžkový. Uši jsou vysoko nasazené, dlouhé se spoustou zvlněné srsti. Má dlouhý, lehce klenutý krk, plynně přecházející v krátký trup a rovný hřbet. Ocas je nesen mírně nahoru. Výška se pohybuje okolo 35 cm a váha je přibližně 5 - 8 kg. Srst je dlouhá, hedvábná a bez kadeří, lehké zvlnění je přípustné. Nápadné je bohaté osrstění uší, hrudi, končetin, ocasu a tlapek.

Název: Kavalír King Charles Španěl
Původ: Anglie
FCI: Společenské a toy psi
Vztahy: Dobré


Bernský salašnický pes

27. října 2011 v 11:31 Psí encyklopedie
Při popisu povahy bernského salašnického psa je možné použít samé superlativy. Tento pes je totiž vynikajícím přítelem svého pána i jeho rodiny a současně i odvážným hlídačem, který ale v nikom nebudí hrůzu. Bernský salašnický pes má zcela vyrovnanou a naprosto klidnou povahu. Je neobyčejně přátelský a miluje děti, ke kterým zaujímá vztah "starší sestry" a bedlivě je střeží před každým nebezpečím. Je to také nadprůměrně bystrý a inteligentní pes, který svou rodinu neustále po očku střeží. Miluje pohyb a skotačení a je to stále dobře naladěný pes.Patří mezi vyšší střední psy, jeho postava je spíše obdélníkového formátu, má poměrně velkou hlavu s neustále veselým výrazem. Jeho tělo bezpochyby zdobí nádherná tříbarevná srst. Bernský salašnický pes má zcela typickou polodlouhou srst s hustou podsadou. Základní barva srsti těchto psů je černá s tříslovými znaky v barvě rezavě hnědé a čistě bílé, přičemž bílá nesmí být převládající.
Kohoutková výška je u psů nejméně 66 cm, u fen nejméně 58 cm. Tělo působí mohutným a silným dojmem s rovným hřbetem. Ocas má bernský salašnický pes dlouhý nejméně k hlezenním kloubům a při chůzi je nesen nad zemí. Končetiny jsou silné a dobře zaúhlené. Na silný, masivní krk navazuje velká hlava s plochou lebkou - oči musí být mandlového tvaru, tmavé barvy a s dobře přiléhajícími očními víčky. Uši jsou vysoko nasazené a spuštěné. Značnou část typické krásy bernského salašnického psa představuje jeho srst ve spojení s mohutným tělem a nepředpokládanou živostí takto velkého psa.

Název: Bernský salašnický pes
Původ: Švýcarsko
FCI: Pinčové a knírači
Vztahy: Dobré

Co by měla obshaovat lékárnička pro psy?

27. října 2011 v 9:50 První pomoc
Náhubek- Zajištění tlamy
Pinzeta- K odstranění klíštěte apod.
Nůžky
Chirurgické rukavice
Obvazy
Pružné obinadlo
Tlakový obvaz
Náplast
Tampony
Živočišné uhlí
3% peroxidu vodíku
Antiseptická mast
Léčivá mast
Kapátko nebo injekční stříkačku
Digitální teploměr (méně nebezpečný pro psa než rtuťový)
Tenká matrace s hliníkovou nebo teflonovou fólií


HISTORIE- Faraonský chrt

26. října 2011 v 18:23 Původ psích plemen
Historie tohoto plemene je velmi dlouhá. Kosterní pozůstatky nalezené na Středním východě pocházejí přibližně z doby před pěti tisíci lety. Pozůstatky z okolí Středozemního moře pocházejí z doby před více než dvěma tisíci lety. Tito psi přežili jako vyhraněná plemena na izolovaných místech, jako je ostrov Malta nebo Baleáry. Faraonský pes se stal díky své kvalitní červené srsti nejoblíbenějším zástupcem této skupiny. Na rozdíl od chrtů, kteří k lovu používají převážne zrak, používá faraonský chrt kromě zraku i sluch a čich.
Původně se choval jako honič a slídič, ale v dnešní době se využívá spíše jako společník a lovecký pes. Faraonský chrt je velmi elegantní a důstojný pes. Nejspíše je potomkem drobného, křehkého vlka, který kdysi obýval Arabský poloostrov.
PES JE NEJLEPŠÍ PŘÍTEL ČLOVĚKA
www.cenda-dogs.blog.cz