Bígl

26. října 2011 v 12:46 |  Psí encyklopedie
Bígl (Beagle) je milý, přátelský a samostatný pes. Není agresivní a ani příliš temperamentní. Tento pes je kamarádský, bystrý a nenáročný pes. Miluje svého pána a jeho rodinu. Vůči ostatním lidem i zvířatům je mimořádně snášenlivý. Tuto svou vlastnost získal díky tomu, že byl odjakživa držen ve velkých smečkách. Bígl potřebuje hodně pohybu a dlouhé procházky přírodou. Nesmíte však zapomenout na jeho lovecké instinkty. Pokud narazí na stopu, bývá problém ho z ní odvolat. Z tohoto důvodu se doporučuje kurz poslušnosti. Beagle vyžaduje důslednou a citlivou výchovu.

Toto plemeno se rovněž vyznačuje velmi dobrým zdravím a inteligencí. Je to veselý, živý a čilý pes. Někdy dokáže být dosti svéhlavý. Při lovu je vytrvalý a odvážný.
Je to statný lovecký pes. Obvyklá váha tohoto psa je 8 - 14 kg. V kohoutku má 33 až 40 cm. Hlava je střední délky, silná ale ne hrubá, bez vrásek a záhybů. Lebka je mírně klenutá, středně široká s lehce naznačeným týlním hrbolem. Čenich je široký, preferován je černý, u světle zbarvených psů je nižší pigmentace přípustná. Oči má tmavohnědé nebo oříškové s mírným, přitažlivě půvabným výrazem. Jeho uši jsou dlouhé, dole zaoblené a sahají téměř k nosu. Tlapky jsou pevné a dobře uzavřené. Prsty jsou klenuté se silnými polštářky. Ocas má silný, středně dlouhý, vysoko nasazený, je nesen vesele, ale není zatočen nad hřbet, je dobře osrstěný, zvlášť na spodní straně.
Bígl (Beagle) má hustou, krátkou a vodě odolnou srst. Za uznávané zbarvení srsti je považováno jakékoli, kromě játrově hnědé barvy. Špička ocasu je vždy bílá.

Bígl se průměrně dožívá 13 let.


Název: Bígl-Beagle
Původ: Anglie
FCI: Honiči a příbuzné typy
Vztahy. Miluje svého pána a vychází s dětmi i s ostatními zvířaty

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PES JE NEJLEPŠÍ PŘÍTEL ČLOVĚKA
www.cenda-dogs.blog.cz