Listopad 2011


Neaktivita

7. listopadu 2011 v 15:31 Novinky a oznámení
Od 14. listopadu do 21.listopadu BUDE TENTO BLOG NEAKTIVNÍ!!

Důvodů je hodně- Florbalový turnaj, Šermířský turnaj a zvířata

Pokusím se neaktivitu vynahradit TÍMTO týdnem Usmívající seReklama na tento blog

6. listopadu 2011 v 13:53 | Cenda |  Ostatní

Příběh čtvernohého kosmonauta Lajky

4. listopadu 2011 v 17:06 Psí hrdinové
Lajka byl pes, který se jako první živý tvor pocházející z naší planety dostal na oběžnou dráhu. Stalo se tak na palubě sovětské družice Sputnik v listopadu 1957.

V laboratoři byli vybráni tři psíci, toulající se v ulicích Moskvy, fenky sibiřského loveckého psa lajky. Jmenovali se Albina, Limončik (původně Kudrjavka) a Mojka. Po jejich přípravě k letu, kdy se adaptovali na kašovitou stravu a malý prostor, byla vybrána dvouletá Limončik (Citronek). Byla přejmenována na Lajku.

Z kosmodromu Bajkonur byla Lajka dne 3.listopadu 1957 vyslána na palubě sovětské 800 kg těžké družice Sputnik 2 do vesmíru. Po startu se počet dechů zrychlil 4× a i její puls výrazně vzrostl. Tyto hodnoty se vracely k normálu až po 5-10 minutách. Návrat Lajky na Zemi nebyl nikdy plánován.
V původních plánech údajně měla být usmrcena bezbolestně (podáním otráveného jídla). Zahynula pravděpodobně v rozmezí 5 až 7 hodin po startu na následky stresu a přehřátí, Sovětský svaz vydal o její smrti víc rozdílných prohlášení.V důsledku neoddělení některých částí nosné rakety přestala fungovat regulace teploty uvnitř Sputniku a ta se zvýšila na 40 stupňů.


Psi ve vesmíru 4 a 5

3. listopadu 2011 v 17:04 Videa
Dvě poslední části dokumentu

Třetí část ZDE
Druhá část ZDE
První část ZDE

4 ČÁST


5 ČÁSTPsi ve vesmíru 3

3. listopadu 2011 v 16:57 Videa
1. část ZDE
2.část ZDE


Psi ve vesmíru 2

3. listopadu 2011 v 16:46
První se podívejte ZDE na první část dokumentu, pokud jste jej viděli pokračujte Smějící se


Psi ve vesmíru

3. listopadu 2011 v 16:27 Videa
3. listopadu 1957 vystoupila na oběžnou dráhu kolem Země družice Sputnik 2 s fenkou jménem Lajka na palubě.

Podívejte se na první část dokumentu PSI VE VESMÍRU

Kromforlaender

3. listopadu 2011 v 16:17 Psí encyklopedie
Kromforländer má mimořádně dobré vlastnosti. Dobře se snáší s jinými psy, vychází dobře s dětmi. K neznámým lidem se chová spíše zdrženlivě. Kromforländer je snadno cvičitelný, výborně hlídá a má nepatrné lovecké sklony.Agresivita a bojácnost jsou mu cizí. Kromforländer je přizpůsobivý, učenlivý a temperamentní pes. Má rád společnost a svému pánovi je oddaným společníkem.
Tento pes dorůstá výšky 38 - 46 cm a dosahuje váhy 1­1- 16 kg, fena 9-14 kg. Průměrná délka života je 13-14 let. Hlava je stejně dlouhá jako směrem k nosu se zužující tlama. Lebku má lehce kulatou bez čelního hrbolu. Středně velký nos s dobře otevřenými nosními dírkami u nějž se upřednostňuje černá barva může být i hnědé barvy. Čelisti jsou silné s nůžkovým nebo klešťovým skusem. Středně velké, oválné, tmavě hnědé, šikmo posazené oči vyhlížejí přátelským a živým výrazem. Uši kromforländra jsou vysoko posazené, sklopené, trojúhelníkového tvaru se zakulacenými špičkami. Krk je šikmý plynně přecházející v rovný hřbet. Končetiny jsou rovné a dobře osvalené. Kromforländer se vyskytuje ve dvou variantách osrtění. Hrubosrstá varianta má srst krátkou, drsnou s hustou měkkou podsadou a má vous. Hladkosrstá varianta má rovnou, hladkou srst s měkkou, hustou podsadou a nemá vous. Barva i délka srsti je u obou variant stejná. Základní barva je bílá s červenohnědými až tmavě hnědými plotnami, délka srsti se pohybuje okolo 7 cm. Na hlavě je žádoucí bílá maska.

Název: Kromforländer
Původ: Německo
FCI: Společenské a toy psi
Vztahy: Dobré

PES JE NEJLEPŠÍ PŘÍTEL ČLOVĚKA
www.cenda-dogs.blog.cz